Eşi hayırsever merhum Salih İşgören ile birlikte; ihtiyaç sahibi öğrenciler, şehit – gazi Mehmetçik ve polis yakınlarına sağladığı eğitim destekleri ve katkılar nedeniyle dualarla hatırlanan, okullardan hastanelere, huzurevlerinden dispanserlere, yaşlı bakımevlerine kentin her yerinde kurdukları eserleriyle yaşayan “İzmir’in Nevvar Annesi” vefatının dokuzuncu yılında Aşağı Narlıdere Mezarlığı’ndaki kabri başında anıldı.

1

Nevvar Salih İşgören Vakfı kurucusu merhum hayırsever Salih İşgören’in hayırsever eşi merhume Nevvar İşgören, vefatının 9.Yıldönümünde de unutulmadı. İzmir’in “Nevvar Annesi” için, eğitimden sağlığa, emniyetten sosyal ve din hizmetlerine kadar farklı alanlarda kurduğu ya da destek verdiği kurumların yöneticileri, çalışanları; O’nun Aşağı Narlıdere Mezarlığı’ndaki kabri başında bir aradaydı.

2

Nevvar Salih İşgören Vakfı, hayırsever Nevvar İşgören için Alsancak Hocazade Camisi’nde mevlit okutarak lokma döktürdü.

Yine vakıf tarafından Karşıyaka Bostanlı Camisi, Narlıdere Şehitlik Camisi ve İZBAN Buca Şirinyer İstasyonu önünde hayır lokması dökülerek halka dağıtıldı.

3

4
Nevvar Salih İşgören Vakfı Yönetim Kurulu Üyesi Mülayim Altınkalp, Vakıf Genel Sekreteri Mahir Dinç ile birlikte, İzmir’in “Nevvar Anne”sini anma programına katılanları, tek tek karşılayarak teşekkür etti.

 

Nevvar Salih İşgören Vakfı Yönetim Kurulu Üyesi Mülayim Altınkalp, vakıf olarak İzmir’in “Nevvar Anne”si ve “Salih Baba”sının adının yaşatılması sorumluluğunun ana amaçları olduğunu vurguladı. Altınkalp, “Hayır ve hayırseverlik deyince, İzmir ile bütünleşen, deyim yerindeyse markalaşan Nevvar ve Salih İşgören, yokluklarında da, öğrencilere sağladığı burslar ve vakıf senedi çerçevesinde kurumlara sağladığı katkılarla hayırlarını sürdürüyorlar. İzmir’in ‘Nevvar Annesi’, üzerinden dokuz yıl geçse de, ahde vefa gereği hatırlanıyor, daha doğrusu unutulmuyor. Sıcak bir Ağustos gününde yitirdiğimiz, Salih İşgören’in hayır faaliyetlerindeki en büyük teşvikçisi konumundaki Nevvar İşgören ve O’ndan üç yıl sonra 2011’de son yolcuğuna uğurladığımız Salih İşgören, ülkemiz için ışık olmaya devam ediyor. Biz de Nevvar Salih İşgören Vakfı olarak bu ışığı yansıtan bir ayna olmayı sürdüreceğiz” dedi.