İzmir İstesin Biz Yaparız

08 Şubat 2014, 11:31


GAZİEMİR’de 35 milyon liraya yapımı tamamlanan 50 yataklı Nevvar Salih İşgören Devlet Hastanesi, Sağlık Bakan Yardımcı Agah Kafkas, İzmir Valisi Mustafa Toprak, AK Parti İzmir Büyükşehir Belediye Başkan adayı Binali Yıldırım ve Sağlık İl Müdürü Bedia Türkyılmaz’ın katılımıyla resmen açıldı.

Nevvar Salih İşgören Vakfı tarafından yaptırılıp, bir süre önce hasta kabulüne başlayan hastaneden günde bin 500 kişinin hizmet aldığını belirten Bakan Yardımcısı Kafkas, arkadaki arsayı aldıkları taktirde kapasiteyi büyüteceklerini söyledi. Kafkas, Kordon’un işgal altında olduğunu da öne sürerek, Büyükşehir Başkan adayı Binali Yıldırım’a “İzmir’de işiniz çok zor. Siz belediye başkanı olduktan sora 30 yıl önceki Kordon’u istiyoruz. Kordon, işgal altında. İzmir sizi hararetle bekliyor” dedi.

Zor dönem geçti
İzmir’in sağlık çalışanı, donanım ve tesis açısından şanslı illerden biri olduğunu belirten Vali Mustafa Toprak’tan sonra söz alan Binali Yıldırım, “Sağlık olsun demekle sağlık olmuyor, gereğini yapacaksın. Merhum, Nevvar – Salih İşgören isimleri İzmir’de marka oldu. 200 milyon liranın üzerinde yatırımları var. Hayatlarını eğitim ve sağlığa vakfettiler” dedi.
Yıldırım, Kafkas’ın ‘işiniz zor’ sözleri üzerine de “Zor dönemi bıraktık. Artık her şey çok kolay. Eğer dertlenirseniz, işin peşine düşerseniz, yokuş yapmaz iş üretirseniz, mazeret değil çözüm üretirseniz kolay olur” diye konuştu.