Nevvar-Salih İşgören Vakfınca yapılan ve 2014 yılında Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme eski Bakanı Binali Yıldırım’ın katılımıyla açılan Gaziemir Nevvar-Salih İşgören Devlet Hastanesinin Op. Dr. Kamil Furtun yoğun bakım ünitesinin açılışı gerçekleştirildi.

Açılışa İzmir Valisi Mustafa Toprak, Gaziemir Belediye Başkanı İbrahim Şenol, İl Sağlık Müdürü Dr. Ayhan İzzettinoğlu, Güney Kamu Hastaneler Birliği Genel Sekreteri Prof. Dr. Behzat Özkan katıldı.

Op. Dr. Kamil Furtun yoğun bakım ünitesinin açılışı öncesinde Nevvar-Salih İşgören Vakfı ile Gaziemir Nevvar-Salih İşgören Devlet Hastanesi yönetimi arasında hizmet protokolü imzalandı.

Protokol imza töreninde konuşan Vali Toprak, “Nevvar Salih İşgören vakfımızla hastanemiz yönetimi arasında yeni bir takım işlerin vatandaşımıza yönelik olarak hastanenin yeni hizmet alanlarının oluşturulması noktasında hizmet protokolümüzü imzaladık. Bu protokol kapsamında yoğun bakım ünitesi oluşturulmuş oldu ve açılışını yapacağız. Özellikle Gaziemir ilçemizde fizik tedavi ünitesi hastanemizin yoktu ve vatandaşlarımızın birinci elden ulaşılabilir, erişilebilir bir noktadaki bir altyapıda o ünitenin açılabilmesi adına da yine vakfımızın imkânlarıyla hastanemizin alt katında böyle bir yer açılacak. Yemekhane düzenlemesi yapılacak ve bir de laboratuvarların eksik olan kısımları tamamlanacak. Burada patoloji laboratuvarının eksik olduğunu biliyoruz. Patoloji laboratuvarı eksikliği de bu vesileyle giderilmiş olacak. Nevvar Salih İşgören Vakfına, değerli hayırseverlerimize bir kez daha rahmet dileklerimi sunmak istiyorum, teşekkür ediyorum. Vakfın yöneticilerinin aynı anlayış içerisindeki katkılarını ortaya koydukları bu güzel çalışmalar nedeniyle tebrik ediyorum. Genel sekreterimizi, hastane yönetimimizi, kaymakamımızı tebrik ediyorum. Aynı zamanda belediye başkanımız buradalar ve gerek arsanın verilmesi gerek otopark alanlarının düzenlenmesi vesaire konulardaki katkılarından dolayı da tekrar kendilerine de çok teşekkür etmek istediğimi ifade ediyorum. İnşallah bu protokol kapsamında ifade ettiğimiz işler de en kısa süre içerisinde eksiksiz olarak tamamlanır, onların da kısmet olursa kurumsal olarak açılışını yapmış oluruz. ”dedi.

Daha sonra Op. Dr. Kamil Furtun yoğun bakım ünitesinin açılışını gerçekleştiren Vali Toprak, “Devletimizin, yerel yönetimlerimizin takviyesiyle daha da güzelleşen bu hastanemizi daha da işlevsel hale getirmek için çalışmalar devam ediyor. Bir taraftan açılışını yapacağımız yoğun bakım ünitesi, bir taraftan yeni protokol imzaladığımız ve yapımı gerçekleşecek patoloji laboratuvarı ve onunla birlikte yine zemin kattaki yemekhanenin farklı bir alana alınması suretiyle oraya açılacak fizik tedavi ünitesiyle birlikte hastanemiz daha da işlevsel hale gelecektir. Ben hem vakfımıza, genel sekreterimize, başhekimimize, katkı sağlayan herkese, Kaymakamımıza, Belediye Başkanımıza, Sağlık Müdürümüze ve tüm çakışanlarımıza teşekkür ediyorum.

Bununla birlikte Samsun da insanları tedavi etmek, can kurtarmak amacıyla hizmet veren Operatör Doktor Kamil Furtun’u rahmetli doktorumuzu cani bir saldırı sonucu kaybettik maalesef. Hakikaten birtakım cani ruhlu insanlar çıkabiliyor. Burada, İzmir’de hem bir farkındalık oluşturabilmek, hem de o rahmetli doktor arkadaşımıza olan hatırayı canlı tutabilmek adına burada bu yoğun bakıma Operatör Doktor Kamil Furtun Yoğun Bakım Ünitesi adını arkadaşlar verdiler. Ben kendilerinin de bu güzel davranış ve örnek tutumdan dolayı tebrik ediyorum. Vakfımıza bir kez daha teşekkür ediyorum “dedi.

Watch video!

Linkler

http://gaziemirdh.saglik.gov.tr/ContentViewer.php?id=66&view=38
http://www.ism.gov.tr/haberdetay.aspx?hyn=2338
http://www.izmir.gov.tr/gaziemir-nevvar-salih-isgoren-devlet-hastanesi-op-dr-kamil-furtun-yogun-bakim-unitesi-acildi
http://www.haberler.com/opr-dr-furtun-un-adi-yasatilacak-7429699-haberi/