İzmir Valiliği Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı koordinatörlüğünde yetim öksüz ve ihtiyaç sahibi 1000 çocuk bedeli Nevvar Salih İşgören Vakfı’nca ödenmek üzere giyim çeki bağışlanmak suretiyle sevindiriliyor.

İzmir Valiliği Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı ile Nevvar Salih İşgören Vakfı arasında öksüz yetim çocuklar başta olmak üzere ihtiyaç sahiplerine ulaştırılması ve bayram öncesi sevinmeleri için bir protokol imzalandı. Protokole göre, Vali Mustafa Toprak’ın himayelerinde İzmir’deki İlçe Kaymakamlıkları, Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı aracılığıyla ihtiyaç sahibi yetim ve öksüz çocukların öncelikli olmak üzere yapılacak ihtiyaç tespiti çerçevesinde Nevvar Salih İşgören Vakfı tarafından verilen giyim çekleri ile mağazalarda ihtiyaç duydukları eşyaları alabiliyorlar.

Ramazan Bayramı öncesi Sosyal yardımlaşma vakıflarınca tespit edilen ihtiyaç sahibi çocuklara ve ailelere protokol çerçevesinde Nevvar Salih İşgören Vakfınca hediye çekleri verildi. 175 liralık hediye çeklerini alan ihtiyaç sahipleri, anlaşma sağlanan kalitesiyle isim yapmış firmalardan, kendi alışverişlerini kendileri yapabiliyorlar.

İzmir Valisi Mustafa Vali Toprak, çalışmanın hayata geçirilmesini sağlayan vakfın yöneticilerine teşekkür ederek şöyle konuştu:  “Öncelikle Nevvar Salih İşgören Vakfı yöneticilerine çok teşekkür ediyorum. Bayram öncesi bayramın ruhuna uygun olarak çocuklarımızı sevindirecek bir protokole ve çalışmaya imza attılar. Tebrik etmek, teşekkür etmek lazım.  Ayrıca da vakfı kuran Nevvar Salih İşgören ve manevi hatırasına böyle bir ulvi amaç çerçevesinde manevi bir çalışmayla da vakfın amacına uygun olarak bir faaliyet te yapmış oldular. Dolayısıyla Valilik olarak Nevvar Salih İşgören vakfıyla birlikte bu ulvi amaçla protokol yapmaktan ve bayram öncesi çocukları sevindirmekten mutluluk duyuyoruz. Bayramın özelliği, güzelliği ve o bayram ruhu çerçevesindeki yardımlaşma, paylaşma, yardımseverlik, hoşgörü ve insanları güzelliklerle buluşturma noktasındaki bu çalışma gerçekleşmiş oluyor. Tekrar teşekkür ediyorum.”

Nevvar Salih İşgören Vakfı Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Erol Urgun da vakıf olarak çalışmalarını aralıksız sürdürdüklerini belirterek,  “Bu protokol sayın valimizle imzaladığımız 3.  protokol. Daha önceki iki protokol Gaziemir Nevvar Salih İşgören Devlet Hastanesi’ne yaptırılan ve yaptırılacak ilave işlerle ilgiliydi ve toplamda sayın valimizin teşvikiyle yaklaşık 650 bin lira bir ödeme taahhüdünde bulunmuş olduk. Bu protokolle de 175.000 TL bağış yapmış olduk. Bunun özellikle yetim ve öksüzlere harcanıyor olması bizi çok mutlu ediyor. İnanıyoruz ki merhum hayırseverlerimiz Nevvar ve Salih İşgören’in de manevi huzuruna vesile olunuyor. Bu nedenle bizi bu yolda teşvik eden sayın valimize ve işbirliği yapan ilçe kaymakamlarımıza, sosyal yardımlaşma ve dayanışma vakıflarının görevlilerine ve hizmet veren firmalara gönülden teşekkür ediyoruz. Bundan sonra da yapacağımız benzer sosyal yardım faaliyetlerinde desteklerinin devamını bekliyoruz” şeklinde konuştu.

Basından