Nevvar Salih İşgören Vakfının kurucuları merhum hayırseverler Nevvar İşgören ve Salih İşgören Aşağı Narlıdere mezarlığında bulunan kabirleri başında törenle anıldı.

Törene başta İzmir İl Emniyet Müdür Yardımcısı Gürkan Yiğit, Narlıdere İlçe Emniyet Müdürü Haşim Cankurtaran, Toplum Destekli Polislik Şube Müdürü Gürcan Görgülü, Belge Yönetimi Şube Müdürü Funda Kılıçdoğan, Polis Evi Müdür Yardımcısı Yusuf Binici, Balçova Salih İşgören Polis Merkezi Amiri Ramazan Çetinkaya olmak üzere İzmir İl Emniyet Müdürlüğü mensupları, Salih İşgören Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu yöneticileri, hayırseverlerin yaptırdıkları Basın Sitesi ve Bornova huzurevi yöneticileri ve yaşlıları, Gaziemir Nevvar Salih İşgören Devlet Hastanesi yöneticileri ve personeli, Balçova İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü yöneticileri ve çalışanları, Nevvar Salih İşgören Vakfı yöneticileri ile hayırsever çiftin yakın arkadaşları ve vatandaşlar katıldı. Tören öncesi Toplum Destekli Polis Şube Müdürlüğü tarafından dağıtılan kırmızı karanfiller hayırseverlerin mezarına bırakıldı.

Daha sonra merhum hayırseverler için Kuran-ı Kerim okunup dua edildi. Törende konuşma yapan merhum Nevvar İşgören’in yakın dostu hayır işlerindeki destekçisi ve eski Mütevelli Heyeti üyesi Av. Neşecan Hürtürk, “ İzmir’e çok önemli eserler bırakan ve hizmetlerde bulunan merhum hayırseverlerin hayır işlerine başlamasında Nevvar Hanım’ın çok büyük katkısı olmuştur. Yaptıkları eserler İzmir’e eğitim, sağlık ve sosyal hizmetler alanında çok şeyler katmıştır. Özellikle devlet kurumlarıyla birlikte hareket ederek hayır işlerini yapmışlardır. Kendisini sevenleri burada görmekten çok mutlu oldum, hayırseverlerle ilgili yapılacak organizasyonların artarak devam etmesi bizimle birlikte kendisini sevenlerin vefa borcunu ödemek adına daha çok sevindirecektir. Kendilerini saygıyla anıyoruz” dedi.

Kabristandaki törenin ardından merhum Nevvar İşgören anısına Alsancak Hocazade Camii’nde mevlit okutulup lokma dağıtıldı.