Salih isgoren anma 2019

08 Ocak 2019, 13:26


“Salih Baba”sız

Sekiz Yıl…

Hayırsever Salih İşgören, vefatının sekizinci yılında Nevvar Salih İşgören Vakfı ve Nevvar Salih İşgören Eğitim Kampusu öğrencileri tarafından Narlıdere’deki kabri başında anıldı.

İzmirin Türkiye’ye mal olan hayırseverlerinden olan Salih İşgören, vefatının 8. yılında Aşağı Narlıdere Mezarlığındaki kabri başında anıldı. Anmaya; Narlıdere Kaymakamı Süleyman Hurrem Aksoy, Nevvar Salih İşgören Vakfı Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Enes Uzunlar, Nevvar Salih İşgören Vakfı Yönetim Kurulu Üyesi Mülayim Altınkalp, Nevvar Salih İşgören Vakfı Genel Sekreteri Mahir Dinç, Gaziemir Nevvar Salih İşgören Devlet Hastanesi İdari Mali İşler Müdür Yardımcısı Abdullah Kırmacı, Nevvar Salih İşgören Eğitim Kampüsü Müdür Yardımcısı Veli Kandemir, Halkbank İzmir Şube Müdürü Taner Dumlu, Nevvar Salih İşgören İzmir Ulu Camii Kaba İnşaatı Denetçi Mühendisi Onur Çetin ve Nevvar Salih İşgören Eğitim Kampusu öğrencileri katıldı.

“Örnek bir hayırsever”

Nevvar Salih İşgören Vakfı Genel Sekreteri Mahir Dinç, “Salih İşgören’in yokluğunun 8. yılındayız. İzmir’e kazandırdığı eserlerle sağlıktan eğitime bilimden sanata birçok alanda imzası bulunan, Türkiye’ye örnek hayırsever çift Nevvar ve Salih İşgören isimleri, hayatın birçok alanında. Salih Amca ekonomik hayatı içerisinde ‘yaşadığım kente ne katabilirim?’ sorusunu sorarak bu soruya, kentin önde gelenleriyle birlikte yanıt bulma çabasıyla yola çıkmış, örnek bir hayırsever. Burada Nevvar Hanım’ın destekleyici yönünün de büyük payı var” dedi.

Nevvar Salih İşgören Vakfı Genel Sekreteri Mahir Dinç, Vakıf Mütevelli Heyeti olarak, İşgören adının kentteki büyüklüğüne yaraşır bir çaba içinde olduklarını vurgulayarak, “Şu anda Türkiye’nin önemli ibadethanelerinden birini İzmir’de gerçekleştirmekle, bu sorumluluğumuz daha büyük. Eğitim bursları konusunda Salih ve Nevvar İşgören’in isimlerini yarına taşıma, Türkiye’nin aydınlık geleceğine katkıda bulunacak insanlarını yetiştirme sorumluluğumuzun da farkında olarak bu yıldönümünde onlara karşı sorumluluğumuzun bilinci ile buradayız” diye konuştu.

“Anıt insanlar”

Narlıdere Kaymakamı Aksoy, “Bu insanlar anıt insanlar. Salih İşgören ve Nevvar İşgören gibi insanların yaptıkları sadece belirli günlerde değil her zaman anlatılmalı. Eserleri yaşatılmalı. Bu insanların yaşam öyküleri herkese duyurulmalı gerekirse kitaplaştırmalı. Vakıf da bizim medeniyetimizin bir unsurudur. İşte Nevvar Salih İşgören Vakfı da bunun günümüzdeki en güzel temsilcilerinden biridir. Vakıf yaşasın ve hayırseverlerin isimleri yarınlarda iz bırakmaya devam etsin” dedi.

Daha sonra İşgörenlerin kabri başında, İzmir’in Salih Babası için Narlıdere Şehitlik Camisi Müezzini tarafından Kur’an-ı Kerim okundu. Daha sonra kabir başında dua edilerek, karanfiller bırakıldı. Ayrıca hayırsever Salih İşgören adına, Alsancak Hocazade Camisinde Cuma namazı öncesinde mevlit okutularak, kentin dört ayrı noktasında tavuklu pilav-ayran hayrı yapıldı.

 

 

 

 

http://www.kentyasam.com/hayirsever-is-adami-olumunun-sekizinci-yilinda-anildi-hbrdty-35415.html

http://www.egedesonsoz.com/haber/salih-babasiz-sekiz-yil-/999132

https://www.haberturk.com/izmir-haberleri/65838601-hayirsever-salih-isgorene-kabri-basinda-anma#

https://www.haberler.com/hayirsever-salih-isgoren-kabri-basinda-anildi-11606561-haberi/

https://www.gazeteyenigun.com.tr/hayirsever-salih-isgoren-kabri-basinda-anildi/203781/

http://www.yenihaberden.com/hayirsever-salih-isgorene-kabri-basinda-anma-803061h.htm

https://www.youtube.com/watch?v=NTrNagK4nXc

https://www.mynet.com/hayirsever-salih-isgorene-kabri-basinda-anma-180104244126

http://beyazgazete.com/haber/2019/1/4/hayirsever-salih-isgoren-e-kabri-basinda-anma-4851877.html

https://www.egehaber.com/izmir/hayirsever-salih-isgorene-kabri-basinda-anma-h261025.html