İZMİR VALİLİĞİ’NDE İMZALANAN PROTOKOLLE GAZİEMİR NEVVAR SALİH İŞGÖREN DEVLET HASTANESİ’NE 112 ACİL YARDIM İSTASYONU KURULACAK

Nevvar Salih İşgören Vakfı ile İzmir Güney Bölgesi Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterliği arasında imzalanan protokol ile Gaziemir Nevvar Salih İşgören Devlet Hastanesi 112 Acil Yardım İstasyonu kuruluyor.

Vatandaşlara acil durumlara karşı bir telefonla yardım hizmeti veren 112 Acil Yardım İstasyonu Gaziemir Nevvar Salih İşgören Devlet Hastanesi’nde hizmet verecek. Nevvar Salih İşgören Vakfı ile İzmir Güney Bölgesi Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterliği arasında imzalanan protokol ile 112 Acil Yardım İstasyonu kısa sürede hizmete açılacak.

İzmir Valisi Mustafa Toprak’ın makamında imzalanan protokol törenine Nevvar Salih İşgören Vakfı Mütevelli Heyeti Başkanı Ömer Şener, Yönetim Kurulu Başkanı Prof. Dr. Mustafa Ökmen, Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Erol Urgun, İzmir Güney Bölgesi Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Prof. Dr. Behzat Özkan, Vakıf Hukuk Müşaviri Maksut Karaosman, Vakıf Genel Koordinatörü Berna Şahin ve AK Parti Merkez Karar Yönetim Kurulu Üyesi ve İzmir Milletvekili Hamza Dağ katıldı.

BİR TELEFON SONRASI HİZMETE KOŞULABİLECEK

Nevvar Salih İşgören Vakfı’nın kuruluşundan beri vakfettiği kaynaklarla birlikte önemli hizmetleri sunarak geliştirmeye devam ettiğini belirten İzmir Valisi Mustafa Toprak, “Gaziemir Nevvar Salih İşgören Devlet Hastanesi’nin bünyesinde insanlarımızın bir telefonu sonrasında hizmetine koşabilecek, çağrıya cevap verebilecek modern tek katlı prefabrik 112 Acil Yardım İstasyonu’nun yapılmasıyla ilgili protokolü imzaladık. 112 Acil Yardım İstasyonu’nun hayırlı ve uğurlu olmasını bu protokolle birlikte en kısa zamanda inşaatının bitirilerek vatandaşlarımızın istifadesine sunulmasını diliyorum” dedi.

VAKIF YÖNETİCİLERİ KATKI SAĞLAMAYA DEVAM EDİYOR

Merhum Salih İşgören ile Nevvar İşgören’e rahmet dileyen ve katkılarından dolayı her zaman kendilerine minnettar olacaklarını ifade eden Vali Toprak, şöyle devam etti: “Geçmişte Gaziemir Nevvar Salih İşgören Devlet Hastanesi’nin anahtar teslimini nasıl yaptılarsa bu mesuliyeti devam ettirerek oranın ihtiyaçlarına da vakıf yöneticileri katkı sağlamaya devam ediyor. Genel Sekreterimiz de sunulan bu imkanlarla birlikte devletimizin vermiş olduğu imkanlar ve orada çalışanlar aracılığıyla bu güzel hizmeti daha da taçlandırmak üzere adeta vatandaşımızın bir hizmetkarı olarak katkı sağlamaya devam ediyorlar. Kendilerine de çok teşekkür ediyorum.”

HİZMETLERİMİZE DEVAM EDECEĞİZ

Nevvar Salih İşgören Vakfı Yönetim Kurulu Başkanı Prof. Dr. Mustafa Ökmen de “Güzel İzmirimize eğitim, sağlık, sosyal sorumluluk çerçevesinde hizmetlerimize kamu yararı çerçevesinde devam edeceğiz. Bu protokolün de bu vesileyle hayırlı olmasını diliyorum” diye konuştu.

İzmir Güney Bölgesi Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Prof. Dr. Behzat Özkan vakın hayırlı olmasını dilerken, Türkiye’nin vakıf geleneğinin tarihi bir öneme sahip olduğunu belirten AK Parti İzmir Milletvekili Hamza Dağ da “Hizmetten bir an önce milletimizin istifade etmesini temenni ediyorum. Duyarlılıklarından dolayı hem vakıf yöneticilerimize hem Sayın Valimiz Mustafa Toprak’a ve genel sekreterimize teşekkür ediyorum” dedi.

Basından

İHA – Milliyet – Hürriyet – HaberTürk – DHA – izmir.gov.tr – Yeni Asır – Sabah