İzmir’de eğitim ve sağlık alanında yaptığı katkılarla ön plana çıkan Nevvar Salih İşgören Vakfı, sosyal faliyetleri ile de dikkat çekiyor. Bu çerçevede İzmir Müftülüğü ile bir protokol imzalayarak içinde bulunduğumuz Kutlu Doğum Haftası etkinlerine katkı koyan Vakıf, dün (cuma) de İzmir’in 4 camiinde şehitlerimiz için Kuranı Kerim ve mevlit okutup, lokma döktürdü.

Geçtiğimiz hafta Dokuz Eylül Üniversitesi Tıp Fakültesi bünyesinde kurulma çalışmaları devam eden Gen Araştırma Merkezi’nin tamamlanması için İzmir Valisi Mustafa Toprak’ın da katıldığı bir törenle 2.5 milyon liralık bağış protokolü imzalayan Nevvar Salih İşgören Vakfı, bukez de İzmir İl Müftülüğü ile protokol imzaladı. Vakıf Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Erol Urgun, Genel Koordinatör Berna Şahin ve İl Müftüsü Prof. Dr. Ramazan Muslu’nun katıldığı törenle imzalanan protokol çerçevesinde Nevvar Salih İşgören Vakfı, geçtiğimiz pazartesi gün başlayan Kutlu Doğum Haftası etkinliklerinin sponsorları arasında yerini aldı.

Nevvar Salih İşgören Vakfı, yine Kutlu Doğum Haftası içinde şehitlerimizi de unutmadı. Bu aşamada da İzmir Müftülüğü ile işbirliği yapan vakıf, kentin dört büyük camii Konak Hisar Camii, Karşıyaka Kemalpaşa Camii, Buca Yıkıkkemer Camii ve Bornova Merkez Hüseyin İsabey Camii’nden cuma namazı öncesi şehitlerimiz ile vakıf kurucuları Nevvar ve Salih İşgören için Kuranı Kerim ve mevlit okutup, namaz sonrası da lokma döktürdü. Ayrıca hazırlanmasına Nevvar Salih İşgören Vakfı’nın katkı koyduğu kitaplar da dört camide dağıtıldı. Hisar Camii’ndeki programa İzmir İl Müftüsü Prof. Dr. Ramazan Muslu ile Nevvar Salih İşgören Vakfı yöneticileri de katıldı. Vakıf Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Erol Urgun, birlik ve beraberliğe en çok ihtiyaç duyduğumuz bir dönemden geçtiğimizi belirterek, “Nevvar Salih İşgören Vakfı olarak böyle bir dönemde şehitlerimizi rahmet ve şükranla anıyoruz” dedi.

Basında Çıkan Haberler

HaberTürk, Milliyet, Haber46, Palo.com.tr, İHA, Ege Haber