İSTİKLAL MARŞI BİRİNCİSİNE

“İŞGÖREN” HEDİYESİ

İzmir İl genelinde resmi ve özel okulları kapsayan “İstiklal Marşı Okuma Yarışması”nda BİRİNCİ olan Nevvar Salih İşgören Eğitim Kampüsü – 3 Mesleki Teknik Anadolu Lisesi öğrencisi Gamze SÖZBİR’i, Nevvar Salih İşgören Vakfı ödüllendirdi.

Nevvar Salih İşgören Vakfı Mütevelli Heyeti adına Genel Sekreter Mahir DİNÇ,18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Deniz Zaferi’nin 104. yıl dönümünde düzenlenen toplantıda, Gamze SÖZBİR’i kutlayarak; başarılı öğrenciye içinde Asus tablet bilgisayar, Türkiye İş Bankası Yayınları genişletilmiş baskı Nutuk kitabı ve İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin Türk Bayrağı olan hediye çantasını takdim etti.

Nevvar Salih İşgören Vakfı Genel Sekreteri Mahir DİNÇ, ebedi Başkomutan Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK’ün askeri dehasının dünya sahnesinde taçlandığı Çanakkale gibi, emperyalizme karşı destansı direnişin deniz zaferi yıl dönümünde; rahmetli hayırseverlerin adını en iyi şekilde temsil eden Gamze SÖZBİR’e vakıf mütevellisi adına ödül sunmaktan onur duyduğunu söyledi.

Şehit ve gazileri minnetle andığını vurgulayan Mahir Dinç, “Cumhuriyet değerlerini ilelebet yaşatacak bir İŞGÖREN KIZI” olarak nitelendirdiği Gamze SÖZBİR’in İstiklal şairi Mehmet Akif ERSOY’un her dizesini hissederek seslendirdiğini anlattı. DİNÇ,”Gamzelerin, onun gibi milli duygulara ve yurtseverlik duruşuna sahip çocuklarımızın, ülkemizin özgür ve bağımsız geleceğini sahipleneceğine inancımız tam. Sadece öğrencimizi değil onun saygıdeğer ailesini, Okul Müdürümüz Önder KEKİL ve çalışma arkadaşları öğretmenleri de bu önemli başarıdaki katkıları nedeniyle içtenlikle kutluyorum. Bu başarıların devamını ve tüm okullarımıza örnek olmasını diliyorum” dedi.