İzmir’de eğitime gerek okul yaptırarak, gerekse burs vererek çok büyük katkılarda bulunan Nevvar Salih İşgören Vakfı’na bu yıl da burs almak isteyen öğrenciler rekor sayıda başvuruda bulundu. 2016-2017 Eğitim Öğretim Yılı’nda geçmiş yıllardan farklı olarak şehit ve gazi Mehmetçik yakınları ile 15 Temmuz Demokrasi Şehitleri ve Demokrasi Gazilerinin yakınlarına da burs vererek İzmir dışına da açılacak olan Nevvar Salih İşgören Vakfı’na başvuran öğrenci sayısı 4 bine yaklaştı. Yoğun ilgi nedeniyle başvurular önümüzdeki hafta cuma gününe kadar uzatıldı.

18 KASIM’A KADAR UZATILDI

İzmir’de eğitim ve sağlık alanında önemli yatırımlara imza atan Nevvar Salih İşgören Vakfı, burs konusunda da öncü olmaya devam ediyor. Geçtiğimiz yıl yaklaşık 1200 öğrencinin burs almak üzere başvuruda bulunduğu vakıf 450 üniversite, lise, ortaokul ve ilkokul öğrencisine burs vermişti. Bu yıl ise burs başvurularının duyurulmasının ardından Nevvar Salih İşgören Vakfı adeta öğrencilerin akınına uğradı. Geçtiğimiz hafta cuma günü sona eren ancak yönetim kurulu kararı ile 18 Kasım Cuma gününe kadar uzatılan burslar için şimdiye kadar başvuru yapan öğrenci sayısının 4 bine dayandığı açıklandı. Bu yıl geçmiş yıllardan farklı olarak şehit ve gazi Mehmetçiklerin yakınları ile 15 Temmuz Demokrasi Şehitleri ve Demokrasi Gazilerinin yakınlarına da burs verecek olan Nevvar Salih İşgören Vakfı, böylelikle bugüne kadar İzmir ile sınırlı tutulan hayır işlerini yurt çapına yaymış olacak. Vakıftan burs almak isteyen öğrencilerin öncelikle  ww.nevvarsalihisgoren.org.tr sitesindeki formu doldurması gerekiyor. İnternet üzerinden yapılan başvurular önümüzdeki günlerde uzman bir heyet tarafından değerlendirilecek ve burs almaya hak kazanan öğrenciler açıklanacak.

DEVLET KURUMLARI İLE İŞBİRLİĞİ

Nevvar Salih İşgören Vakfı Yönetim Kurulu Başkanı Erol Urgun, vakıf olarak hayırseverlerin adını yaşatmak için çaba harcadıklarını, bu çerçevede vakıftan burs almak için 4 bine yakın öğrencinin başvuruda bulunmasının kendilerini son derece memnun ettiğini söyledi. Urgun, “Vakıf olarak ihtiyaç sahibi çocuklar daima önceliğimiz oldu. Geçtiğimiz yıl 450 öğrenciye burs vermiştik. 2016-2017 eğitim yılı için başvuruları değerlendirip gerçek ihtiyaç sahiplerini tespit ettiğimizde burs verilecek öğrenci sayısını belirleyeceğiz. Bu yıl geçmişten farklı olarak şehit ve gazi Mehmetçik yakınları ile 15 Temmuz Demokrasi Şehitleri ve Demokrasi Gazilerinin yakınlarına da burs vereceğiz. Başta Sayın Valimiz Erol Ayyıldız olmak üzere üniversiteler, Milli Eğitim Müdürlüğü, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü, Emniyet Müdürlüğü, Cumhuriyet Başsavcılığı, Denetimli Serbestlik Müdürlüğü, kaymakamlıklar gibi devlet kurumları ile işbirliği içinde burs verilecek öğrencileri en kısa sürede belirleyeceğiz. Böylelikle Nevvar Salih İşgören Vakfı, İzmir sınırlarını aşmış olacak” şeklinde konuştu.

Basından

http://www.hurriyet.com.tr/nevvar-salih-isgoren-vakfi-bursuna-4-bin-basvur-40272628

http://www.yeniasir.com.tr/yasam/2016/11/09/nevvar-salih-isgoren-vakfi-bursuna-rekor-basvuru-4000-ogrenci

http://www.iha.com.tr/izmir-haberleri/nevvar-salih-isgoren-vakfi-bursuna-rekor-basvuru-izmir-1538283/

http://www.haberturk.com/yerel-haberler/haber/49056691-nevvar-salih-isgoren-vakfi-bursuna-rekor-basvuru

http://www.hedefhalk.com/nevvar-salih-isgoren-vakfi-bursuna-rekor-basvuru-900339h.htm

http://www.sanalbasin.com/nevvar-salih-isgoren-vakfi-bursuna-rekor-basvuru-16185003

http://www.haber00.com/nevvar-salih-isgoren-vakfi-bursuna-rekor-basvuru-h133590.html

http://www.palo.com.tr/a/nevvar-salih-i%C5%9Fg%C3%B6ren-vakf%C4%B1-bursuna-rekor-ba%C5%9Fvuru-2030066

http://www.egeturkhaber.com/nevvar-salih-isgoren-vakfi-bursuna-rekor-basvuru/

http://www.malatyaguncel.com/nevvar-salih-isgoren-vakfi-bursuna-rekor-basvuru-509030h.htm

http://www.istanbulhaber.com.tr/nevvar-salih-isgoren-vakfi-bursuna-rekor-basvuru-haber-517267.htm

http://www.aydin24haber.com/nevvar-salih-isgoren-vakfi-bursuna-rekor-basvuru-235562h.htm

http://www.beyazgundem.com/izmir/nevvar-salih-isgoren-vakfi-bursuna-rekor-basvuru-h326136.html

http://www.sondakika.com/haber/haber-nevvar-salih-isgoren-vakfi-bursuna-rekor-basvuru-8942106/

http://www.avrupabulteni.com/nevvar-salih-isgoren-vakfi-bursuna-rekor-basvuru-677423h.htm

http://egitimrotasi.com/nevvar-salih-isgoren-vakfi-bursuna-rekor-basvuru/1527/

http://www.gercekhaberci.com/nevvar-salih-isgoren-vakfi-bursuna-rekor-basvuru-4000-ogrenci/33390/

http://www.gazetedemokrat.com/nevvar-salih-isgoren-burs-basvurulari-rekora-kosuyor-15558.html

Gazeteler