Tüm altyapısı vakfımız destekleriyle oluşturulan İzmir Kâtip Çelebi Üniversitesi (İKÇÜ) Medya Merkezi, yayın hayatına başladı.İzmir Valisi Erol Ayyıldız’ın katıldığı törende, Rektör Prof. Saffet Köse merkeze destekleri nedeniyle Vakıf adına Genel Sekreterimiz Mahir Dinç’e plaket takdim etti.

“Onurlu Bir
Gelecek Planlayın”

Nevvar Salih İşgören Vakfı Mütevelli Heyeti ve Yönetim Kurulu adına katılımcıları selamlayan Vakıf Genel Sekreteri Mahir Dinc; “Hayırseverlerimiz Nevvar ve Salih İşgören’in manevi huzurlarında yine öğrencilerin yararına bir kurumun açılışında yer almaktan ve kuruluşuna katkıda bulunmaktan onur duyuyoruz. Hastaneler, okullar, huzur evleri, aile toplum sağlığı merkezleri gibi eserlere yenilerini eklemek bizim için hayırseverlerimizin vasiyetlerine sahip çıkma sorumluluğumuzun bir parçası. Burada eğitim pratiği yapacak genç iletişimcilere tavsiyem; gerçeğin doğrultusundan sapmadan iyi ve onurlu bir gelecek planlasınlar. Bu da ülkemizin güzel geleceğine yön versin” sözleriyle, gençlere seslendi.

Genel Sekreter Mahir Dinç, vakıf olarak, İzmir Valisi Erol Ayyıldız’ın katkı ve öncülüğünde devam eden hayırseverlerin adını taşıyan Nevvar Salih İşgören İzmir Ulu Camii’nin de kente kazandırılmasıyla, İKÇÜ Medya Merkezi’ndeki gibi bir gururu yaşayacak olmaktan dolayı şimdiden heyecan duyduklarını sözlerine ekledi

“Dürüstlük İlkesiyle Yetişecekler”

İzmir Kâtip Çelebi Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Saffet Köse, “Medyanın gücü yadsınamaz bir gerçek. Medyanın yaşadığımız dünyada ciddi anlamda yatırımı hak ettiğini söylemek lazım. İKÇÜ Medya Merkezi’nin basın ahlak ilkelerini içselleştirmiş, dürüstlüğü ilke edinmiş gençler yetiştireceğine canı gönülden inanıyorum” dedi.

“Sınırlı İmkânlarla Büyük İş Yaptık”

Rektör Yardımcısı, Sosyal ve Beşeri Bilimler Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Turan Gökçe ise teorik eğitimle yetinmiyor, öğrencilerimize uygulama imkânı veriyoruz. Kamuda veya özel sektörde iş bulmalarını değil, kendilerine iş kurmalarını hedefliyoruz. Medya ve İletişim Bölümü olarak farklı bir disiplinle yola çıktık. Kıt imkânları kullanarak büyük işler yapmaya çalıştık ve açılış aşamasına geldik. Kaynakların tükendiği anda Nevvar Salih İşgören Vakfı imdadımıza yetişti. Öğrencilerimizin heyecanlı bekleyişleri bizi sadece cesaretlendirmedi aynı zamanda teşvik etti” dedi.

Medya sektörünü temsilen konuşan İzmir’in köklü gazetelerinden Yeni Asır Gazetesi’nin Genel Yayın Yönetmeni Ercan Demir ise Marmara Üniversitesi Gazetecilik Bölümü mezunu olduğunu ancak üniversite sıralarında mesleki pratik yapma şansını yakalayamadıklarını söyledi. İletişimci adayı gençlere seslenen Demir, “İKÇÜ’lü öğrenciler çok şanslı” dedi.

İzmir Valisi Erol Ayyıldız, İKÇÜ Medya Merkezi açılış kurdelesini, organizasyonun ev sahipleri ve konuklarıyla birlikte kesti. İKÇÜ Rektörü Prof. Saffet Köse merkeze destekleri nedeniyle Nevvar Salih İşgören Vakfı adına Vakıf Genel Sekreteri Mahir Dinç’e plaket takdim etti.

500 Metrekare
6 ayrı atölye

İKÇÜ Medya Merkezi, sektörde aranan niteliklere sahip öğrencilerin yetiştirilmesi ve teori ile pratiğin bütünleştirilmesi açısından, büyük önem taşıyor. 500 metrekarelik alan üzerine kurulu olan İKÇÜ Medya Merkezi’nde Halkla İlişkiler ve Reklam, Haber, Kurgu, Fotoğraf, Radyo ve Film olmak üzere 6 atölye bulunuyor.

 

 

http://www.iha.com.tr/izmir-haberleri/nevvar-salih-isgoren-destegiyle-medya-merkezi-acildi-izmir-2013766/

 

http://www.milliyet.com.tr/nevvar-salih-isgoren-destegiyle-medya-izmir-yerelhaber-2802747/

 

http://www.ilksesgazetesi.com/mobil/haber.php?id=50681

 

http://www.egetelgraf.com/ikcu-medya-merkezi-acildi/

 

http://www.gercekhaberci.com/ikcu-medya-merkezi-merhaba-dedi/64591/

 

 

 

http://www.haberturk.com/izmir-haberleri/60869059-nevvar-salih-isgoren-destegiyle-medya-merkezi-acildi

 

 

http://www.marmaristv.com.tr/haber/nevvar-salih-isgoren-destegiyle-medya-merkezi-acildi/432123

 

http://yurthaber.mynet.com/izmir-haberleri/nevvar-salih-isgoren-destegiyle-medya-merkezi-acildi-3956359

 

http://www.kayseritempo.org/nevvar-salih-isgoren-destegiyle-medya-merkezi-acildi-391385.html

 

http://www.aydin24haber.com/nevvar-salih-isgoren-destegiyle-medya-merkezi-acildi-373030h.htm

 

https://www.haberler.com/nevvar-salih-isgoren-destegiyle-medya-merkezi-10854221-haberi/

 

https://www.egehaber.com/izmir/nevvar-salih-isgoren-destegiyle-medya-merkezi-acildi-h227574.html

 

http://www.star.com.tr/ege/katip-celebi-medya-merkezi-hizmete-acildi-haber-1344606/

 

http://www.karar.com/izmir/nevvar-salih-isgoren-destegiyle-medya-merkezi-acildi-854131