Nevvar Salih İşgören Vakfı, yeni eğitim-öğretim yılı ve Kurban Bayramı öncesi yine önemli bir kampanyaya imza atarak İzmirli ihtiyaç sahibi yetim ve öksüz çocuklara çifte bayram yaşattı. Ramazan Bayramı’nın ardından Kurban Bayramı’nda da İzmir Valisi Mustafa Toprak’ın himayesinde bazı belediyeler ve sivil toplum kuruluşları ile işbirliğine giderek protokol imzalayan Nevvar Salih İşgören Vakfı, toplam 1276 ihtiyaç sahibi çocuğa 175 TL tutarında giyim alışveriş çeki armağan ederek hayır işlerindeki önderliğini bir kez daha ortaya koydu.
İhtiyaç sahibi çocukların yine yüzünü güldüren Nevvar Salih İşgören Vakfı’nın yardımlarını değerlendiren İzmir Valisi Mustafa Toprak, “Öncelikle Nevvar Salih İşgören Vakfı yöneticilerine çok teşekkür ediyorum. Bayram öncesi bayramın ruhuna uygun olarak çocuklarımızı sevindirecek bir protokole ve çalışmaya imza attılar. Tebrik etmek, teşekkür etmek lazım. Ayrıca da vakfı kuran Nevvar Salih İşgören ve manevi hatırasına böyle bir ulvi amaç çerçevesinde manevi bir çalışmayla da vakfın amacına uygun olarak bir faaliyet de yapmış oldular. Dolayısıyla Valilik olarak Nevvar Salih İşgören vakfıyla birlikte bu ulvi amaçla protokol yapmaktan ve bayram öncesi çocukları sevindirmekten mutluluk duyuyoruz. Bayramın özelliği, güzelliği ve o bayram ruhu çerçevesindeki yardımlaşma, paylaşma, yardımseverlik, hoşgörü ve insanları güzelliklerle buluşturma noktasındaki bu çalışma gerçekleşmiş oluyor. Tekrar teşekkür ediyorum” dedi.
Nevvar Salih İşgören Vakfı Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Erol Urgun ise İzmirli ihtiyaç sahibi çocukları 2015-2016 Eğitim Öğretim Yılı’nın hemen öncesine denk gelen Kurban Bayramı’nda sevindirmenin kendileri için de büyük mutluluk olduğunu belirterek “Geçtiğimiz Ramazan Bayramı’nda Konak, Karabağlar, Bayraklı, Buca ve Çiğli Kaymakamlıkları aracılığıyla 1000 yetim ve öksüz çocuğu sevindirme şansımız oldu. Bu Kurban Bayramı öncesi de toplumun her kesiminden yoğun talepler geldi. Bunları değerlendirdiğimizde sayıyı 1276 ‘ya çıkardık. Bağış çeki olarak verdiğimiz rakam 175 TL olduğu için alışveriş yaptıkları mağazalarda her çek ile birden fazla çocuğun kıyafet alabildiğini ve dolayısıyla daha çok çocuğun sevinmiş olacağını umuyoruz” şeklinde konuştu.
Bağışların doğru yerlere ulaşmasında kendilerine yardımcı olan kurum ve kuruluşlar ile onların başkanlarına da teşekkür eden Urgun şunları söyledi: “Vakfımızın yaptığı hayır çalışmalarını doğru zamanda doğru ihtiyaç sahiplerine ulaştırmada destek olarak katkılarını sunan başta Sayın Valimiz Mustafa Toprak olmak üzere İzmir Valiliği personeline, ilçe kaymakamlıkları personeline, İl Emniyet Müdürlüğü ve Toplum Destekli Polis Şube Müdürlüğü’ne, İzmir Cumhuriyet Başsavcılığı ve Denetimli Serbestlik Şube Müdürlüğü’ne, Buca Belediye Başkanı Sayın Levent Piriştina’ya, Karabağlar Belediye Başkanı Sayın Muhittin Selvitopu’na, Konak Belediye Başkanı Sayın Sema Pekdaş’a, Menderes Belediye Başkanı Sayın Bülent Soylu’ya, AK Parti İl Kadın Kolları Başkanı Sayın Gözde Keskin’e ve bağış çeklerinin dağıtımına katkı sağlayan tüm yardım görevlileri ve gönüllülerine hayırseverlerimiz adına gönülden teşekkür ediyorum. Ancak bu bağışların da yeterli olmadığını biliyoruz. Bunu daha da arttırabilmek için kamu kurum ve kuruluşları ile sivil toplum örgütleri aracılığıyla çalışmalarımıza devam edeceğiz.”

Basın Haberleri

izmir.gov.tr – DHA – Sabah – Haber Türk