30 Kasım’dan bu yana Nevvar Salih İşgören Vakfı’nın nevvarsalihisgoren.org.tr internet adresinden, dört ayrı kategoride burs ön kayıt başvuruları kabul ediliyordu. 

Başvuru için son gün olan 15 Aralık saat 17:00’de, daha önceden ilan olunduğu gibi başvurular sona erdi. 

Başvurularla ilgili herhangi bir süre uzatımına gidilmeyecek. 

Vakıf internet sitesinde, kayıt sisteminin ön başvuruya kapatılması sonrasında, ön başvuru sahipleri, vakıf internet sitesi ile vakıf sosyal medya hesaplarından birkaç hafta içerisinde duyurulacak sonuç sorgulama ekranı ya da genel duyuruyla kendi durumuna yanıt bulabilecek. 

Sadece vakıf internet sitesindeki sistem üzerinden ön başvuru sorgulamasına yanıt bulunacağı için, bu süre içerisinde vakıf kurumsal telefonu olan 0 232 422 55 10’dan hiçbir şekilde sonuç açıklama süreciyle ilgili bilgi almak mümkün olamayacak.

Sorgulama sonrasında başvuruya hak kazananlar, beyan ve belge doğrulama süreci için, vakıfça talep edilen ve kendilerinin sorgulama ekranında görebileceği belgeleri eksiksiz olarak; vakfın 

 

“Nevvar Salih İşgören Vakfı, Kültür Mah.Atatürk Cad. No:192 K:3 D: 6 Konak İzmir” 

 

adresine gönderecek. Ön başvuru aşamasını geçerek, aday bursiyer olmaya hak kazanan isimler dışındaki isimler tarafından gönderilen belgeler, burs değerlendirme sürecinde dikkate alınmayacak.

2017-2018 Nevvar Salih İşgören Vakfı Bursu için öğrencilere ya da vasilerine ödenecek burs miktarı, burs coğrafi dağılımı ve tutarı, başvuruların mahiyeti göz önünde tutularak değerlendirilerek Vakıf Yönetim Kurulu tarafından belirlenecek.