Nevvar Salih İşgören Vakfı‘ndan dev proje

İzmir’de özellikle eğitim ve sağlık alanında katkılarıyla ön plana çıkan, son dönemde bunlara ek olarak belediyeler, kaymakamlıklar ve STK’larla ihtiyaç sahibi çocuklara yönelik yardımları ille dikkat çeken Nevvar Salih İşgören Vakfı, yine topluma önder olacak bir projeye imza atmaya hazırlanıyor. Adalet Bakanlığı İzmir Denetimli Serbestlik Müdürlüğü ile Nevvar Salih İşgören Vakfı, Madde Bağımlıları Rehabilitasyon Merkezi için kolları sıvadı. Bunun yanında Denetimli Serbestlik Müdürlüğü’nün yürüttüğü rehberlik ve sosyal destek çalışmalarına Nevvar Salih İşgören Vakfı da katkı sağlayacak.

Şirinyer’de bulunan İzmir Denetimli Serbestlik Müdürlüğü’nü ziyaret eden Nevvar Salih İşgören Vakfı heyeti, İzmir Cumhuriyet Başsavcı Vekili Şükran Dedeağaoğlu, Cumhuriyet Savcısı Aydın Apaydın, İzmir Denetimli Serbestlik Müdürü Ferhat Uçar ile Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi’nden Prof.Dr. Ender Altıntoprak’la bir bir araya geldi. Nevvar Salih İşgören Vakfı Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Erol Urgun, ziyarette İzmir Denetimli Serbestlik Müdürlüğü’nde son derece önemli çalışmalar yapıldığını gördüklerini belirterek, “Bu ziyaretimizde bize verilen bilgiler doğrultusunda uyuşturucu ile mücadelenin daha çok çalışma gerektirdiğini gördük” dedi.

REHABİLİTASYON MERKEZİ

İzmir Denetimli Serbestlik Müdürlüğü’nde gerçekleştirdikleri bilgilendirme toplantısında geleceğe yönelik atılacak adımları da konuştuklarını belirten Urgun şunları söyledi: “Toplantıda Prof.Dr. Ender Altıntoprak’ın verdiği bilgiler ışığında dünyadaki uygulamaları doğrultusunda İzmir için de büyük önem taşıyan Madde Bağımlıları Rehabilitasyon Merkezi için ilk adımı da atmış olduk.  Bu konuda tedavi görmüş çocukları ve gençleri tekrar kaybetmemek için böyle bir merkez ciddi bir ihtiyaç. Sadece İzmir’de en az 20 bin kişinin buna ihtiyaç duyması bile, toplumun her kesimine burada sorumluluk yüklüyor. Biz Vakıf olarak elimizden gelen her türlü desteği sağlayacağız. İlgili kurumlarla bir araya gelmemizi sağlayan ve konunun çözümüne destek sunan Cumhuriyet Başsavcılığı’na, Denetimli Serbestlik Müdürlüğü’ne ve üniversitelere teşekkür ediyoruz. Bağımlılıkla mücadele konusunda yürüteceğimiz projeler için Yeşilay Derneği ile de görüşmelerimiz sürüyor. İl Uyuşturucu ile Mücadele Kurulu ve Koruma Kurulu toplantılarına katılmak ve ilgili kurumlarla işbirliği için de projeleri sürdürmek için çalışıyoruz. Devlet kurumları, sivil toplum kuruluşları ve basın sektörümüzle birlikte yapılabilecek çok şey olduğunu düşünüyoruz. Toplumsal bir yaranın tedavisini elbirliğiyle başaracağız.”

İzmir Denetimli Serbestlik Müdürü Ferhat Uçar ise öncelikle Denetimli Serbestlik Müdürlüğü’nce tespiti yapılan ve Koruma Kurulu’nca uygun görülen 100 ihtiyaç sahibine Kurban Bayramı’nda bağışta bulunan Nevvar Salih İşgören Vakfı’na teşekkür ederek şöyle konuştu: “Aynı şekilde Koruma Kurulu’nca uygun görülen 100 ihtiyaç sahibine eğitim ve kırtasiye yardımı yapacaklar ve 70 öğrenciye burs verecekler, kültürel ve sosyal faaliyetlerde destek olacaklar.  Bir şekilde suça bulaşmış insanlarımızın tekrar topluma kazandırılması ve çocuklarımızın eğitimine destek olunması konusunda yardımlarından dolayı Nevvar Salih İşgören Vakfı’na teşekkür ediyoruz. Bunun yanı sıra, uyuşturucu ile mücadele konusunda da ihtiyacımız olan rehabilitasyon merkezinin yapılması için ortak çalışmaya başladık. Vakıf yetkililerine yaptığımız çalışmaları yerinde gösterdik  ve ilk toplantımızı Cumhuriyet Başsavcı Vekili Şükran Dedeağaoğlu başkanlığında yaptık. Nevvar Salih İşgören Vakfı’yla birlikte güzel sonuçlar alacağımızı umuyoruz.”

Basından