Nevvar Salih İşgören Vakfı, İzmir İl Müftülüğü tarafından hazırlanan Kutlu Doğum Haftası programına katkıda bulunarak çeşitli kurum ve kuruluşlar ile Konak Meydanı’ndaki etkinliklerde kitap dağıtımı gerçekleştirdi. Etkinlikler boyunca Konak Meydanı’nın yanı sıra, İzmir Denetimli Serbestlik Müdürlüğüile Aile ve Sosyal Poltikalar İl Müdürlüğü’ne bağlı Sevgi Evleri’nden 10 bin kitap dağıtıldı.

Kutlu Doğum Haftası etkinleri kapsamında Nevvar Salih İşgören Vakfı Yönetim Kurulu Başkanı Prof. Dr. Mustafa Ökmen, Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Erol Urgun ve Genel Koordinatör Berna Şahin, İl Müftüsü Prof. Dr. Ramazan Muslu’yu ziyaret etti. Burada Muslu ile protokol imzalayan Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Erol Urgun, “Mütevelli Heyeti Başkanı Ömer Şener ve Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Ökmen önderliğinde Nevvar Salih İşgören Vakfı olarak İzmir’de gerçekleştirilen Kutlu Doğum Haftası etkinliklerinde yer almanın önemli olduğunu düşündük. Bu çerçevede Müftülüğümüz tarafından hazırlanan kültür yayınlarına katkı koymaya karar verdik” dedi.

Protokol çerçevesinde ilk olarak Konak Meydanı’ndami etkinlikler sırasında Nevvar Salih İşgören Vakfı’nın katkıları ile hazırlanan kitaplar Vali Mustafa Toprak, İl Müftüsü Prof. Dr. Ramazan Muslu ve vakıf yöneticileri tarafından vatandaşlara dağıtılırken, buradaki kitap dağıtımı hafta boyunca devam etti. İzmir Denetimli Serbestlik Müdürlüğü ile de uzun süredir işbirliği yürüten Nevvar Salih İşgören Vakfı, yine bu müdürlükte de Kutlu Doğum Haftası etkinliklerine katkıda bulundu. Müdürlükte hafta boyunca Nevvar Salih İşgören Vakfı’nın katkıları ile hazırlanan kitaplar hükümlerle ile yakınlarına dağıtılırken, İzmir Denetimli Serbestlik Müdürlüğü yetkileri katkılarından dolayı Nevvar Salih İşgören Vakfı yöneticilerine teşekkür etti.

Nevvar Salih İşgören Vakfı ‘nın katkılarıyla hazırlanan kitaplar ayrıca çocukları da sevindirdi. Bu çerçevede hazırlanan kitaplar Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü’ne bağlı Sevgi Evlerinde kalan çocuklara dağıtılmak üzere müdürlük etkililerine teslim edildi. İzmir’deki Kutlu Doğum Haftası etkinliklerinin son gününde düzenlenen törende İzmir Valisi Mustafa Toprak, Nevvar Salih İşgören Vakfı’nın katkılarından dolayı Genel Koordinatör Berna Şahin’e bir teşekkür plaketi verdi.